PARALUZJA

rys. Bartek Drak

Koncert PARALUZJI to podróż pełna barw i nastrojów. Grane utwory łączą się ze sobą stanowiąc zwartą opowieść. Aga i Bartek są autorami muzyki oraz tekstów. W czasie występów wykorzystywany jest looper, dzięki któremu gitary są nagrywane i odtwarzane na żywo (!), co sprawia wrażenie zwielokrotnienia oraz dynamiki charakterystycznej dla większych składów muzycznych. W występach PARALUZJI ważne jest dźwiękonaśladownictwo oraz niekonwencjonalne wykorzystanie gitary akustycznej. Dzięki tym zabiegom teatralno - ilustracyjnym słuchacz ma wrażenie, że słyszy różne instrumenty ale też i odgłosy działające mocno na jego wyobraźnię. Obok zaawansowanych i poważnych kompozycji, muzykę duetu wypełniają proste piosenki, w których tekst ociera się o żart i ironię. Do wielu zabiegów improwizowanych duetu dochodzi wprost na scenie, PARALUZJA stroni bowiem od mechaniczności oraz znudzenia wykonawczego. Celem nadrzędnym PARALUZJI jest przeżywanie muzycznych pejzaży wspólnie ze słuchaczami.

rys. Bartek Drak

rys. Jacek Knap

NAGRODY

Bazuna 2018 - Nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej; nagroda za aktorski wyraz w piosence, piosenka pt. „Nie ma gitarzysty w ZUS-ie w Złotej dwudziestce piosenek laureatek.

Danielka - Ujsoły 2017 Kryształ Danielki

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2017 IV NAGRODA

Festiwal Wędrowny Przegląd Piosenki Polana Janowice Wielkie 2012 I NAGRODA

Festiwal Artystycznych Poszukiwań Górzno 2012 I NAGRODA

Festiwal Piosenki Turystycznej i Sztuk Różnych Wrzosowisko 2012 NOMINACJA do 49 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2013

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej- Szklarska Poręba 2015 WYRÓŻNIENIE za tekst i muzykę (piosenka "Zdrowe Dzieci")

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej- Szklarska Poręba 2012 WYRÓŻNIENIE DLA WOKALISTKI

Maraton Piosenki Osobistej Nocne Śpiewanie -Świecie 2012 WYRÓŻNIENIE

tel. +48 608254724  

tel. +48 531254587

paraluzja@gmail.com 

info@paraluzja.pl