rys. Bartek Drak

rys. Bartek Drak

rys. Jacek Knap

NAGRODY

Bazuna 2018 - Nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej; nagroda za aktorski wyraz w piosence, piosenka pt. „Nie ma gitarzysty w ZUS-ie w Złotej dwudziestce piosenek laureatek.

Danielka - Ujsoły 2017 Kryształ Danielki

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2017 IV NAGRODA

Festiwal Wędrowny Przegląd Piosenki Polana Janowice Wielkie 2012 I NAGRODA

Festiwal Artystycznych Poszukiwań Górzno 2012 I NAGRODA

Festiwal Piosenki Turystycznej i Sztuk Różnych Wrzosowisko 2012 NOMINACJA do 49 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2013

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej- Szklarska Poręba 2015 WYRÓŻNIENIE za tekst i muzykę (piosenka "Zdrowe Dzieci")

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej- Szklarska Poręba 2012 WYRÓŻNIENIE DLA WOKALISTKI

Maraton Piosenki Osobistej Nocne Śpiewanie -Świecie 2012 WYRÓŻNIENIE

Koncert PARALUZJI to podróż pełna barw i nastrojów. Grane utwory łączą się ze sobą stanowiąc zwartą opowieść. Aga i Bartek są autorami muzyki oraz tekstów. W czasie występów wykorzystywany jest looper, dzięki któremu gitary są nagrywane i odtwarzane na żywo (!), co sprawia wrażenie zwielokrotnienia oraz dynamiki charakterystycznej dla większych składów muzycznych. W występach PARALUZJI ważne jest dźwiękonaśladownictwo oraz niekonwencjonalne wykorzystanie gitary akustycznej. Dzięki tym zabiegom teatralno - ilustracyjnym słuchacz ma wrażenie, że słyszy różne instrumenty ale też i odgłosy działające mocno na jego wyobraźnię. Obok zaawansowanych i poważnych kompozycji, muzykę duetu wypełniają proste piosenki, w których tekst ociera się o żart i ironię. Do wielu zabiegów improwizowanych duetu dochodzi wprost na scenie, PARALUZJA stroni bowiem od mechaniczności oraz znudzenia wykonawczego. Celem nadrzędnym PARALUZJI jest przeżywanie muzycznych pejzaży wspólnie ze słuchaczami.

tel. +48 608254724  

tel. +48 531254587

paraluzja@gmail.com 

info@paraluzja.pl

PARALUZJA