Autorskie piosenki w wyszukanej oprawie muzycznej

Piosenki z humorem i przymróżeniem oka na wierszową nutę

Tribute of jazz

Piosenka ilustracyjna

Satyrałki

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Projekty koncertowe

Dwa różne doświadczenia muzyczne, które doskonale uzupełniają się tworząc nieprzeciętne kompozycje. Otwartość stylistyczna, żywiołowość i zamiłowanie do improwizacji to idealne określenie tego, co w muzyce Paraluzji jest wyznaczniekiem. Wszystko po to, aby nawiązać dialog ze słuchaczem ukazując mu niekończący się świat muzycznych obrazów, spontanicznej emocjonalności oraz bogactwo wspaniałych przeżyć.

SATYRAŁKI

Na pewnym etapie działalności Paraluzji pojawił się pomysł stworzenia piosenek -miniatur satyrycznych. Stało się tak z kilku powodów- chcieliśmy zbliżyć się do słuchacza który oczekuje
że muzyka wprowadzi go w dobry nastrój prostymi środkami. Chcieliśmy również żeby piosenki były jakościowo dobre i prezentowały jak najlepszy kunszt wykonawczy. Agnieszki wrodzony talent i charyzma sceniczna stał się jednym z atutów tych piosenek. Bartka teksty pomimo  dotyczą nas wszystkich- jako polaków, zakochanych, zatroskanych lub strapionych lub roześmianych. Kompozycyjnie piosenki zdradzają naszą fascynację do ekspresji i nastrojowości oddalając nas od rutyny wykonawczej. To wspaniałe uczucie widzieć Was Drodzy Słuchacze roześmianych i śpiewających z nami. Jeśli do tego słyszymy że nasze piosenki dają do myślenia to jest to dla nas jest to wspaniały impuls do tego żeby grać dla Was piosenki satyryczne!

PIOSENKA ILUSTRACYJNA

Koncert Paraluzji to podróż pełna barw i nastrojów. Grane utwory, łączą się ze sobą stanowiąc zwartą opowieść. Aga i Bartek są autorami muzyki i tekstów. W czasie występów wykorzystywany jest looper, dzięki któremu gitary są nagrywane i odtwarzane na żywo (!), co sprawia wrażenie zwielokrotnienia oraz dynamiki charakterystycznej dla większości składów muzycznych. w występach Paraluzji ważne jest dźwiękonaśladownictwo oraz niekonwencjonalne wykorzystanie gitary akustycznej. Dzięki tym zabiegom teatralno-ilustracyjnym słuchacz ma wrażenie, że słyszy różne instrumenty, ale też i odgłosy działające mocno na wyobraźnię. Obok zaawansowanych i poważnych kompozycji, muzykę duetu wypełniają proste piosenki, w których tekst ociera się o żart i ironię. Do wielu zabiegów improwizowanych duetu dochodzi wprost na scenie, Paraluzja stroni bowiem od mechaniczności oraz znudzenia wykonawczego. Celem nadrzędnym Paraluzji jest przeżywanie muzycznych pejzaży wspólnie ze słuchaczami.

TRIBUTE OFF JAZZ

To, co przyciąga Paraluzję do jazzu, to fakt, że muzyka jazzowa eksponuje bogaty rytm i improwizację czy opiera się na swobodnym kształtowaniu dźwięków zamkniętych we frazach czy artykulacji. Piosenki, które śpiewały ikony sceny muzycznej - Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Antonio Carlos Jobim, na których interpretacjach i aranżacjach opierają się artyści sceniczni po dziś dzień. Tribute off jazz w wykonaniu Paraluzji, w oparciu o zjawiskowy głos Agi i wirtuozerię gitary Bartka, wprowadzi Was w niepowtarzalny i niezapomniany nastrój.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Odwiedź  nas

Skontaktuj się z nami

info@paraluzja.pl

+48 608 254 724

+48 532 254  587 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.