Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
PARALUZJA jest organizmem żywym, dwugłowym, czworonożnym  i czteroręcznym. Można go spotkać w norach lub przestrzeniach otwartych, najczęściej u boku osobników z gatunku  publikus klaskus. PARALUZJA odżywia się materiałem emocjonalnym, który w reakcji z tlenem zostaje przekształcony w potwory autorskie, najczęściej podczas procesu zwanego koncertozą. Naukowcy do dziś nie zaobserwowali zjawiska, który wpływałby tak mocno i w sposób tak nietypowy na publikus klaskus. Doszło do tego, że koncertoza wywołana przez PARALUZJE została zakwalifikowana jako zjawisko paranormalne. Przypuszcza się, że tak duża wydolność PARALUZJI jest spowodowana występowaniem dwóch mocnych serc oraz dwóch wartkich krwiobiegów w jej organizmie. Ponieważ nie zauważono drugiego przedstawiciela z tego gatunku, naukowcy zalecają obserwatorom bezgłos i skupienie oraz przestrzegają że działania PARALUZJI pozostawiają trwałe ślady w metafizyce i poza nią.
 

Koncert PARALUZJI to podróż pełna barw i nastrojów. Grane utwory łączą się ze sobą stanowiąc zwartą opowieść. Aga i Bartek są autorami muzyki oraz tekstów. W czasie występów wykorzystywany jest looper, dzięki któremu gitary są nagrywane i odtwarzane na żywo (!), co sprawia wrażenie zwielokrotnienia oraz dynamiki charakterystycznej dla większych składów muzycznych. W występach PARALUZJI ważne jest dźwiękonaśladownictwo oraz niekonwencjonalne wykorzystanie gitary akustycznej. Dzięki tym zabiegom teatralno - ilustracyjnym słuchacz ma wrażenie, że słyszy różne instrumenty ale też i odgłosy działające mocno na jego wyobraźnię. Obok zaawansowanych i poważnych kompozycji, muzykę duetu wypełniają proste piosenki, w których tekst ociera się o żart i ironię. Do wielu zabiegów improwizowanych duetu dochodzi wprost na scenie, PARALUZJA stroni bowiem od mechaniczności oraz znudzenia wykonawczego. Celem nadrzędnym PARALUZJI jest przeżywanie muzycznych pejzaży wspólnie ze słuchaczami.

 Nagrody:

Festiwal Danielka - Ujsoły 2017 Kryształ Danielki

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2017 IV NAGRODA

Festiwal Wędrowny Przegląd Piosenki Polana  Janowice Wielkie 2012 I NAGRODA 

Festiwal Artystycznych Poszukiwań Górzno 2012 I NAGRODA

Festiwal Piosenki Turystycznej i SztukRóżnych Wrzosowisko 2012  NOMINACJA do 49 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2013 

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej - Szklarska Poręba 2015 WYRÓŻNIENIE za tekst i muzykę (piosenka "Zdrowe Dzieci")

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej - Szklarska Poręba 2012  WYRÓŻNIENIE DLA WOKALISTKI 

Maraton Piosenki Osobistej Nocne Śpiewanie - Świecie 2012 WYRÓŻNIENIE